Close
Skip to content
stastnu-cestu-WHITE-icon

Ako sme “náhodou” natrafili na apartmán, v ktorom sme strávili týždeň na Zakynthose

 

Apartmán na Zakynthose, v ktorom sme strávili našu dovolenku sa vám z našich fotiek a videí veľmi páčil a prišlo nám v správach viacero otázok, či môžme poslať kontakt a tiež vás zaujímali ďalšie detaily. Rozhodla som sa teda spísať článok o tom ako sme sa k nemu dostali, na ktorú časť Zakynthosu si dať pozor, keď cestujete s malými deťmi a popísať vám bližšie apartmán – jeho polohu, vybavenie a okolie.
Ale poďme pekne poporiadku ako sme sa k nemu dostali. Keď sme kúpili letenky na Zakynthos bookli sme si jeden hotel v Laganase s raňajkami za fajn cenu. Hovoríme si, že však to je taká najznámejšia pláž, hotel je trošku mimo nej (predstava bola, že možno tam bude aj kľudnejšie), auto si požičiame a budeme aj tak chodiť po ostrove. O dva dni nám pípla správa z ubytovania z bookingu, kde nám písal niekto z hotela (asi manažér) či sme si istý, že chceme s deťmi ísť do hotela lebo, že nám to vôbec neodporúča. Tak nám popísal ako to tam vyzerá. Laganas je časť, kde je jeden bar na druhom (nehovorím len o večerných baroch), ktorá je veľmi obľúbená pre mladých britov a chodia tam na žúrky a robiť všeličo ďalšie po čom rodina s deťmi netúži. A teda už vôbec tam nie je kľud! My sme sa tam išli pozrieť po jednom výlete, keďže to bolo cestou a tento človek nám zachránil dovolenku! Aj peniaze, lebo by sme po prvej noci tam na 100% odišli inde. Je to pláž – veľmi pekná, čistá, piesočnatá plná barov, clubov, z ktorých hrala hlasná hudba, ktorá sa jedna s druhou prekrikovala a klasicky tam boli jeden vedľa druhého slnečníky a lehátka. Jeden beach bar sme išli pozrieť aj my, lebo nás zaujal výzorom a menu. Bol tam aj bazén a náhodou vtedy tam bola aj rodina s deťmi v ňom tak si hovoríme, že asi môžme aj my 🙂 Inak tam boli ľudia všetko vekovo nám už veľmi vzdialení, možno tak váhovo by sme spĺňali kritéria. Deti sa vykúpali a my sme nasali atmosféru hlasných disko reprákov. Pozreli sme ako to vyzerá na tej pláži, dali dobrý obed a kávičku a vzájomne sme sa na seba pozreli a presne si prečítali z tváre ako sme strašne vďační tomu človeku, ktorý nám túto dovolenku zachraňujúcu správu poslal. Lebo nemusel! Mohol sa nás veď viete čo…
Po tejto info sme si teda začali hľadať skôr apartmán niekde na samote, lebo pri tých krásnych plážach moc ubytko nebolo a keď aj bolo tak ste tam, je tam jedno ubytko, jedna reštika a široko ďaleko nič – čo nám tiež až tak veľmi nevyhovuje. A teda drvivá väčšina ubytiek pri pláži je nemoderná a stará, so starým nábytkom a kúpeľňou, čomu ak môžme sa radi vyhneme. Och áno sme veľmi nároční “dovolenkári”. Bookli sme teda takú polku domčeka aj s bazénom trochu drahšie to bolo, ale už moc nebolo na výber a chceli sme niečo novšie a po minuloročnom zážitku na Korfu s 5* hotelom, ktorý bol v skutočnosti tak 2,5* sme nechceli nič riskovať! Vyzeralo to nádherne, ALE bolo to ďalej od mora. Nevadí mali sme booknuté a nosili to trošku obaja v hlave a sem tam ešte pozreli, či na náš dátum niečo nevyskočí. A v tom nám prišiel taký milý mail z Wizz air, že nám zmenili lety. Časy letov úplne zlé priletíte večer a odlietate z ostrova o 7 ráno! Takže sme začali hľadať nové letenky na nový dátum… Našli sme o týždeň neskôr a ešte za prijateľné ceny. Wizz air, keď zruší resp. zmení lety ponúkne vám úplne storno, čiže vráti peniaze alebo vám dá možnosť vouchra platného na rok s 20% kreditom navyše. My sme vzali ten voucher, ktorý nám pokryl vyššiu cenu letenky na iné dátumy. Bookli sme teda nanovo dátumy s tým, že bol odlet o 6 ráno z Vie a odlet o 7 večer z ostrova, čo je úplny ideál. A tak sme si hovorili, že snáď to už nezmenia… Vykomunikovali sme si zmenu rezervácie v tom dvojdome s bazénom lenže už to vychádzalo, že jednu noc by sme tam nemohli byť. A s deťmi takéto presuny riešiť na jednu noc to najviac nechceme… Tak sme začali intenzívne hľadať a chodiť po mape. A našli sme YOLO resort. Našťastie bol voľný a hneď sme ho rezervovali. O deň nato ako sme ho rezervovali nám opäť prišiel milý mail od Wizz air a opäť nám presunuli lety… tentokrát o deň neskôr odlet a o deň neskôr prílet, čiže zostalo zachovaných 7 dní a na počudovanie vcelku normálne časy letov lebo inak by sme to už zrušili… Zamýšlali sme sa viackrát prečo to robia, ale na nič rozumné sme neprišli… Ale v tomto chaose nás šťastie neopustilo a apartmán bol voľný aj s týmito posunutými dňami. Už sme mali priamo kontakt na majiteľku, ktorá veľmi rýchlo a milo komunikovala a všetko sme doriešili a dúfali, že už nebudú žiadne zmeny… Teda ešte spomeniem aj to, že sme mali booknute auto… Ktoré sme prebookovali a potom znova prebookovali až to, čo sme mali booknute už nebolo k dispozícii. Ale nevadí viacmenej je to detail a tiež nám zostala aspoň rovnaká cena aj keď za iné auto.
Trochu sme mali obavy ako budeme riešiť jedlo, pretože to posledné, čo chcú rodičia s malými deťmi je rozmýšľať nad tým, čo navariť a ešte aj variť na dovolenke. Aspoň my to tak máme. Jasné, že sme vedeli, že tam budú reštiky len na nete nemali menu a nevedeli sme ako sa budú pohybovať ceny. Keďže u nás na SVK to išlo šialene hore a pod 10 e za hlavné jedlo sa už pomaly nenajete. Pozreli sme preto nejaké potraviny v okolí letiska a hneď tam bol Lidl, kde sme nakúpili taký ten základ na raňajky a snacky. Ceny ako u nás a ovocie dosť lacnejšie. Tiež sme museli kupovať vodu lebo na Zakynthose netečie pitná. Prišli sme do ubytovania, ktoré zvonka nevyzerá nejako extra, skôr tak obyčajne by som povedala. Fakt by sme nečakali nejaké extra štýlové veci ani vnútri. A teda poviem vám skoro sme odpadli obaja. Ten apartmán je nádherný! My sme v týchto veciach fakt dosť nároční, ale toto spĺňalo všetky naše očakávania a dosť ich predčilo. Vybavenie, kde nechýbalo nič. Od hrncov, panvíc, kávovaru, alobalu, potravinovej fólie, nožníc, strúhača, dóz na potraviny tam bolo všetko. V kúpeľni boli dokonca špeciálne pre deti sprchový gél aj šampón a pre dospelých aj kity so žiletkou, vatami, pilníkom a dostatočný počet uterákov. Neviem takisto či sme niekde zažili tak pohodlný matrac a kvalitné periny ako tu. V chladničke nás čakal kartón minerálky, džús, vínko a nejaké sladké pochutiny. Naozaj vidno, že si dali na všetkom veľmi záležať a zariaďovali to ako keby to bolo pre nich. Apartmán je zladený do detailu a neskôr sme sa aj rozprávali s majiteľkou a tá hovorila, že jej to robil dizajnér a dala si natom naozaj záležať. Takisto má apartmán dostatok priestoru, ktorý s deťmi fakt potrebujeme a potom balkón s milion dollar view, kde sme sledovali východ slnka a jedli skoro každé jedlo pripravené v apartmáne.
V tomto apartmánovom dome nájdete 9 apartmánov o rôznych veľkostiach a rôznych kapacitách, avšak všetky sú od 2-4 ľudí. Dole ako keby v – 1 bývali domáci. Veľmi milí a priateľskí ľudia. Bol tam naozaj veľký kľud, až sme miestami nevedeli či tam nie sme sami. Nikto si nedovolil tento kľud nejakým spôsobom narušiť a perfektne to tam fungovalo. Záhrada bola celá k dispozícii pre ubytovaných hostí a mohli sme si vybrať kam sa zložíme – či na lehátka pod slnečníkom alebo do hojdaciej siete alebo na hojdaciu posteľ 🙂 Takisto tam bola nádherná vonkajšia sprcha, ktorá nebola žiadna dizajnovka práve naopak úplne obyčajná, ale bola umiestnená medzi dvoma oleandrami a ponúkala takisto neskutočný výhľad. Nás toto miesto veľmi očarilo a to sme ešte nevedeli, že aj more budeme mať takmer celý pobyt skoro úplne sami pre seba. Zo záhrady viedli schody na pláž, ktorá bola kamienková (veľké okrúhle kamene). A už pri vstupe do mora bol piesok. Dno mora bolo len pieskové. More malo výbornú teplotu, bolo čisté a krásne, miestami ako v Karibiku. My aj naše deti sme boli z tohto miesta úplne nadšení. Deti sa cítili ako v bazéne, keďže plytké dno bolo veľmi dlho 🙂 A teda veľkým bonusom boli veci do vody k dispozícii a to úplne zadarmo – paddle boardy, kayaky, nafučkovačky, dosky na plávanie, šnorchle, podvodné púzdra na mobily. My sme hlavne paddle board a kayaky využívali naplno. Chodili sme skúšať šťastie, či neuvidíme nejaké korytnačky, ale bohužiaľ nám sa nepošťastilo. Zato ľuďom z druhého apartmánu sa pošťastilo a jedno ráno z paddle boardu sledovali korytnačku – ukazovali nám fotky a musel to byť teda riadny zážitok 🙂 My sme ich videli počas plavby loďou a úžasné to bolo 🙂 Keďže ste sa viacerí pýtali na kontakt na ubytovanie prikladám vám ho. Keby ste sa rozhodli stráviť tu dovolenku, nenahneváme sa keď nás spomeniete pani domácej Elmíre, že máte od nás odporúčanie 🙂 Ďakujeme a pekné leto prajeme 🙂
IMG_1112

 

 

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Alebo preskúmajte ďalšie články so značkami