Close
Skip to content
stastnu-cestu-WHITE-icon

Kanada: Calgary, Banff a Radium Hot Springs

Zdravíme vás milí naši sledovatelia a cestovatelia 🙂 

Hlásime sa vám z našej cesty z Kanady. Momentálne sa nachádzame v mestečku Hinton (kúsok od Jasperu). Hlásime sa vám na blogu, fb aj instastories vždy keď sa dá, no nie je to často, keďže sme na cestách a wifi pripojenie je tu viac než slabé a telefónny signál nemáme prakticky od Banffu. Miestami sme radi, že natrafíme na obchod 😀 

Máme za sebou prehliadku mesta Calgary.

Ak by sme mali stručne zhodnotiť to, čo sme videli, tak je to mesto, kde v zásade nič svätoborné nenájdete. Downtown mesta by sme prirovnali z tých miest, ktoré sme videli k Los Angeles Downtownu, kde to vyzeralo ako mesto duchov. Vedeli sme, že nemáme nič očakávať a boli sme tak milo prekvapení najmä parkom Prince’s Island, ktorý najviac ocenil náš malý cestovateľ vďaka ihriskám na hranie a my najmä vďaka nádherným pohľadom na Calgary. Prešli sme sa hlavnými ulicami, pozreli mrakodrapy, Calgary tower, videli záchrannú akciu kde zasahovali policajti a hasiči, tiež sme videli natáčanie reklamy na Nissan. Takže nakoniec sme mali kopec zážitkov a nejako ustáli jet lag a nič nám nebránilo vydať sa na cestu do Rocky mountains. 

Calgary Downtown

Prvou zastávkou na našej ceste bolo jazero Minnewanka. Nádherné jazero s možnosťou člnkovania, piknikovania alebo prechádzania sa len tak po jeho brehoch a užívania kľudnej atmosféry prírody.

Minnewanka lake
Minnewanka lake

Nasledoval prejazd do mestečka Banff.

Banff ave

Je to veľmi turistické miesto, obzvlášť na hlavnej ulici sa to turistami len hemžilo. Hlavná ulica Banff ave však stojí určite za návštevu, no ak sa na nej chcete aj najesť v reštaurácii musíte siahnúť poriadne hlboko do vrecka. Ale v Banffe je aj veľa ďalších možností kde sa najesť a aj niekoľko obchodov, kde si môžete kúpiť jedlo. Čo sa týka ubytovania tak tiež to nie je najlacnejšia záležitosť a tiež neodporúčame sa spoliehať nato, že tam niečo nájdete voľné počas svojej cesty. Väčšina ubytovaní je už teraz (začiatok júna) beznádejne vypredaná, nehovoriac o letných prázdninách. V Banffe sme videli okrem už spomínanej hlavnej promenády vyhliadku na Hotel Fairmont zo Surprise corner, vodopády Bow, či sídlo administratívy Národného parku Banff v Cascade Gardens. Určite odporúčame aj výhľad na mesto z Mount Norquay, ktoré je bezplatnou alternatívou k drahej lanovke.  

Fairmont hotel
Sídlo administratívy Banff National Park, Cascade Gardens
Výhľad na mesto z Mount Norquay
Čierny medveď č. 1
Čierny medveď č. 2
Čierny medveď č. 3

Z Banffu sme si to namierili do Radium Hot Springs a cestou sme sa zastavili na prechádzku v Johnston Canyon. Hneď ako sme vyšli z Banffu mali sme šťastie na čiernych medveďov. Videli sme ich pri ceste a rovno troch za sebou. Samotný Johnston Canyon je nádherný a ponúka úžasné výhľady. K horným vodopádom nám to trvalo cca hodinu, čo je taká príjemná nenáročná oddychová prechádzka. 

Pohľady na kaňony popri ceste
Johnston Canyon

Mestečko Radium Hot Springs je známe svojími horúcimi prameňmi a niekoľkými oddychovými rezortmi. My sme boli ubytovaní v golfovom rezorte a ten bol naozaj očarujúci. Veď pozrite sami 🙂 

Golfový rezort, v ktorom sme bývali
Aj my sme si užili termále 🙂

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Alebo preskúmajte ďalšie články so značkami