Close
Skip to content
stastnu-cestu-WHITE-icon

Rakúsko – Deň strávený na ľadovci Hintertux

Našou obľúbenou destináciou na zimné lyžovačky je rozhodne Rakúsko. Už niekoľko rokov chodíme do dolinky Zillertal v rakúskom Tirolsku. Túto destináciu a mnohé iné v Rakúsku navštevujeme aj v lete. Obzvlášť odkedy máme malé deti. Je tu pre nich veľké množstvo zábavy hociktorým smerom po Rakúsku sa vyberiete 🙂 Majú všetko úžasne prispôsobené deťom.

Minulý rok sme sa znova vybrali v lete do tejto našej obľúbenej destinácie. Tentokrát sa k nám pridali aj starí rodičia a tak sme si mohli užiť ešte viac zábavy a ukázať im krásy tohto kraja. Požiadavka od nášho malého znela: “Maminka, tatinko ja by som chcel ísť tam hore na ten sniežik čo vidím.” Totiž z nášho ubytovania bolo vidno na vrchol rakúskeho ľadovca Hintertux. Čo myslíte podarilo sa nám splniť jeho prianie? 🙂

Samozrejme! Našťastie ľadovec Hintertux je v prevádzke celoročne a teda sa tam viete pohodlne vyviesť až na jeho vrchol kabínou 🙂 Pešo by sme to asi nedali… Resp. by nám to trvalo s deťmi zrejme viac dní. Než sa dostaneme k zážitkom z nášho výletu, predstavíme vám ľadovec Hintertux aspoň v skratke.

Ľadovec Hintertux je najznámejším ľadovcovým areálom s celoročnou prevádzkou. V zimnom období máte k dispozícii 86 km prevažne náročnejších tratí v nadmorských výškach 1.500–3.250 m, v lete sa ich počet znižuje na 18 km. Lyžovať môžete na širokých upravených zjazdovkách, boulových dráhach, alebo v terénoch s hlbokým snehom. Fanúšikovia snowboardingu majú k dispozícii snowpark. Okolie ľadovca spoznáte na bežkách, alebo túrach na snežniciach. Fascinujúce obrovské cencúle a ľadové kryštály lákajú k návšteve ľadového paláca Eis Palast. Na slnečnej terase reštaurácie Tuxer Fernerhaus si spoločne s občerstvením vychutnáte aj krásny výhľad do okolia. Návštevníci ľadovcovej oblasti môžu využiť na lyžovanie celú oblasť Zillertalu, ktorá číta 506 km zjazdoviek v rámci jedného skipasu. Áno dobre čítate 506 KILOMETROV LYŽIARSKYCH ZJAZDOVIEK! Toto je presne ten dôvod prečo sem roky chodíme lyžovať.

Ráno sme dorazili na parkovisko, ktoré má obrovskú kapacitu a teda v lete je trošku prázdnejšie ako v zime, takže zaparkovať až pod spodnou stanicou kabíny samozrejme nie je problém (parkovanie je pri kabínach zadarmo píšem len preto, že na Slovensku je to nie vždy tak). Kúpili sme lístky až na najvyšší vrchol kabíny. Jeho cena bola myslím 32 eur na dospelého hore aj dole a naše deti boli zadarmo. Okrem nás a ďalších turistov sme videli lyžiarov, ale tých profesionálnych poväčšine. Tento ľadovec využívajú na celoročné tréningy najmä lyžiarske kluby a teda aj profesionálni lyžiari a jedným z nich je aj naša Petra Vlhová 🙂 Hore nás už čakal nádherný výhľad (vyšlo nám ukážkové počasie a viditeľnosť bola excelentná) a aj trošku zábavy 🙂 Bola tam spravená pre deti dráha na šmýkanie a k dispozícii boli kolesá, ktoré si len stačilo uchmatnúť a trošku sa pošmýkať. Boli v cena lístka, čiže nebolo treba už za ne doplácať.

Hodnú chvíľku sme sa tu zdržali a teda každý jeden dospelý sme to museli absolvovať. Bola to riadna zábava! Trošku sme si hore pochodili, pokochali sa nádhernými výhľadmi a zišli o stanicu nižšie kde už síce sneh nebol ale boli tam ďalšie možnosti pre deti ako sa zabaviť. Na hornej stanici sa dalo vyšliapať si po skalách ku krížu. My sme tentokrát túto akvitivu vynechali.

Keďže sme mali so sebou starých rodičov, ktorí nám ochotne postrážili deti mohli sme si užiť cestu z ľadovca do nášho ubytovania na bicykli. Bolo to fakt super a hlavne dole kopcom 😀 Nádherná krajina, nádherné výhľady a dokonalý relax! Chystáme už ďalší článok ohľadom toho, čo robiť v tejto prekrásnej Zillertalskej doline nakoľko bol po týchto typoch výletov dopyt z vašej strany, čo nás neskutočne teší a poháňa v našej práci. Ďakujeme!

 

 

 

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Alebo preskúmajte ďalšie články so značkami