Close
Skip to content
stastnu-cestu-WHITE-icon

Lyžovačka v rakúskom Tirolsku

Zdravíme vás milí naši fanúšikovia aktuálne z lyžovačky v rakúskom Tirolsku.

Momentálne sa nachádzame v dolinke Zillertal, kam chodíme pravidelne každý rok už desať rokov po sebe lyžovať. Je to tu čarovné. Ubytovanie máme kúsok od troch stredísk, ktoré sa nachádzajú v doline a 20 min. cesty autom od ľadovca, ktorý je v prevádzke celoročne. Jedno zo stredísk Mayrhofner bergbahnen ponúka 136 km upravovaných zjazdoviek v rôznych stupňoch obtiažnosti. Ďalšie stredisko Zilletalarena ponúka 143 km upravovaných zjazdoviek. A posledné stredisko, ktoré sme si my najviac obľúbili a najčastejšie ho navštevujeme je Hochzillertal, ktoré ponúka 88 km upravovaných zjazdoviek.

Lyžovačka je tu naozaj úžasná a vylyžovať sa tu viete aj za 4 dni. My máme vo zvyku chodiť na kopec čo najskôr ráno, keď sú kopce upravené a takmer nedotknuté niekedy sa nám stáva, že už okolo 12tej nevládzeme 😀

Ceny skipassov sú tu veľmi porovnateľné s cenami skipassov v slovenských strediskách. Napr. v Jasnej stojí celodenný skipass pri kúpe v pokladni 43 € a tu stojí celodenný skipass 52 €. Samozrejme čím viacdňový skipass si kúpite, tým klesá dňová tarifa skipassu. Bohužial služby a počet upravených km zjazdoviek sa absolútne so žiadnym slovenským strediskom porovnávať nedá, čo nás veľmi mrzí lebo naše hory sú naozaj krásne. Nehovoriac o modernosti stredísk, kde každým rokom pribúdajú nové lanovky, zjazdovky, reštaurácie a iné voľnočasové aktivity ako rôzne fun parky pre deti alebo pre snowboardistov, sánkarske dráhy a veľa ďalšieho. Porovnateľné so Slovenskom sú nielen ceny skipassov, ale aj ceny ubytovania. Viete sa tu ubytovať vo ferienwohnungu (byt, apartmán) aj za 25 € na osobu a noc za predpokladu včasnej rezervácie.

Mnoho našich priateľov si myslelo, že lyžovačka v Rakúsku je cenovo nedostupná, avšak odkedy máme na Slovensku menu Euro ceny služieb v oblasti lyžovania sú veľmi porovnateľné, zatiaľ čo samotné služby ani trochu… Nehovoriac o komfortnej ceste minimálne pre nás z Bratislavy, čo ideme celý čas po diaľnici a zídeme z nej cca 20 km pred cieľom, čo sa o ceste napr. do vyššie spomínanej Jasnej povedať nedá… Ak by ste chceli ísť lyžovať do niektorého z rakúskych stredísk kľudne nám napíšte správu a my vám so všetkým, čo budeme vedieť poradíme a pomôžeme 🙂

Ak nepatríte k nadšencom lyžovania v Zillertalskej doline nájdete mnoho voľnočasových aktivít ako je tenisová hala, niekoľko wellnes centier, kryté kúpalisko s tobogánmi, klziská, tiež môžete absolvovať prechádzky v nádhernom centre tirolskej dedinky Mayrhofen, kde je mnoho štýlových reštaurácií, kaviarní a obchodíkov. V lete tu môžete zasa ísť na golf, kúpať sa v bio jazere, kúpať sa v niekoľkých kúpaliskách, najazdiť veľmi veľa km na bicykloch, nachodiť veľmi veľa km v nádherných horách a mnoho ďalšieho 🙂 My sem chodíme každoročne aj v lete a je to pre nás dokonalý aktívny relax.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Alebo preskúmajte ďalšie články so značkami