Close
Skip to content
stastnu-cestu-WHITE-icon

POZOR! Koniec príručnej batožiny v Laudamotion zadarmo!

Len pár dní dozadu sa Ryanair stal 100% vlastníkom Laudamotion. Okrem viacerých pozitívnych zmien sme asi všetci čakali, kedy príde koniec príručnej batožiny zadarmo. Žiaľ, dočkali sme sa. Doteraz bola v cene letenky za najnižšiu tarifu “štandardná” príručná batožinu s rozmermi 55 x 40 x 20 cm s hmotnosťou do 10kg a zároveň menšia príručná batožina s rozmermi 35 x 20 x 20 cm (kabelka, taška na notebook a pod.). Od 31.03.2019 budú pravidlá batožiny v Laudamotion nasledovné:

  • Non-priority pasažieri nebudú mať v cene letenky po novom veľkú 10kg príručnú batožinu. Túto si budú môcť dokúpiť za 6€ až 10€.
  • Non-priority pasažieri teda majú v cene letenky len malú príručnú batožinu, ktorej rozmer je oproti pôvodnému trošku väčší, a to 40 x 20 x 25 cm.
  • Priority boarding pasažieri majú naďalej v cene letenky aj veľkú 10kg príručnú batožinu aj malú príručnú batožinu.

Letecká spoločnosť  – podobne ako keď to zaviedol samotný Ryanair – tento krok odôvodňuje tým, že takýmto spôsobom sa eliminujú meškania letov. Všetky podrobnosti ohľadom nových pravidiel nájdete TU.

Nové pravidlá batožiny sa začnú uplatňovať pre letenky kúpené 21.02.2019 a neskôr s odletom po 31.03.2019. Inak povedané, ak si kúpite letenky do 20.02.2019 vrátane, tak platia ešte staré pravidlá batožiny, t.j. štandardná + menšia prirúčná batožina v cene letenky.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Alebo preskúmajte ďalšie články so značkami